دست های خود را مرتب و هر بار به مدت 20 ثانیه بشورید. در مکان های عمومی مانند اتوبوس و مترو و مراکز خرید پر جمعیت از ماسک و دستکش استفاده کنید در صورت سرفه و عطسه جلوی بینی و دهان خود را با دستمال بگیرید و دستمال را در سطل بیندازید. در صورتی که علائم سرما خوردگی مانند سرفه و طب را احساس کردید با مراکز4030 تماس بگیرید در صورت بروز علائم آلودگی، از رفتن به محل کار و محل های عمومی اجتناب کنید.    ✍ استفاده از ماسک به تمامی هموطنان عزیز اکیدا توصیه می شود جهت شکست ویروس و اجتناب از آلودگی از ماسک استفاده کنید باید به زندگی عادی خود برگردیم لذا از انتقال ویروس اجتناب کنیم و از ماسک استفاده کنیم مراقب تو هستم ، تو هم مراقب خود و من باش مدیریت آزمایشگاه پاتوبیولوژی امیر کبیر    ✍    ✍    ✍ 1- تا جایی که می توانید در خانه بمانید 2- فاصله اجتماعی 2 متر را رعایت کنید 3- دستهایتان را مداوم بشورید 4- سرفه و عطسه خود را در آرنج، بلوز و دستمال بپوشانید 5- احساس بیمار می کنید با 4030 تماس بگیرید و جایی نروید    ✍    ✍    ✍    ✍    ✍ تلفن 4030سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد. در صورت مشاهده علایم بیماری SARS-COV2 قبل از مراجعه به پزشک با این شماره تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.این سامانه همه روزه و 24 ساعته پاسخگوی هموطنان می باشد.    ✍    ✍

اخبار

آلرژی و کرونا

1399/7/1
آلرژی و کرونا

 با شروع فصل پاییز بسیاری از افراد که به آلرژی فصلی مبتلا هستند و دچار مشکلاتی می شوند که بی شباهت به بیماری کرونا نیست در اینجا به مقایسه علایم کرونا و آلرژی فصلی و شباهت های آنها پرداخته می شود.

 

بعضی از علائم کرونا که بعضی از انها ئر افراد مشاهده می شوند عبارتند  از تب ، لرز، درد عضلانی و بدن در درد، از بین رفتن حس بویایی و یا چشایی حالت تهوع و استفراغ ، دل درد، اسهال

علائم مشترک بین بیماری کوید19 و آلرژی فصلی عبارتند از: سرفه، خستگی، گلودرد، سردرد ،تنگی نفس* گرفتگی و آب ریزش بینی

علائم آلرژی عبارتند از: خارش چشم تجمع اشک در چشم

*تنگی نفس از علائم آلرژی نیست مگر آنگه فرد مبتلا به آسم آلرژی باشد.

مطالب از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها امریکا برگرفته شده اند CDC

رعایت نکات ایمنی در آزمایشگاه امیر کبیر

1399/4/16
رعایت نکات ایمنی در آزمایشگاه امیر کبیر

رعایت نکات پبشگیرانه ایمنی از ابتلا به COVID-19  در آزمایشگاه پانوبیولوژی امیر کبیر

ویروس کرونا به صورت گسترده متاسفانه در تمام دنیا پخش و این امر باعث ایجاد قرنطینه در اکثر کشورها شده است. روال زندگی تغییر یافته است و تا به حال درمان قطعی برای آن پیدا نشده است. بهترین راه برای مقابله با آن پیشگیری است. حضور در مکان های عمومی، تجمع در یک مکان و استفاده از وسایل نقلیه جمعی اکیدا توصیه نمی شود و حتی  در برخی کشورها رعایت نکردن اصول ایمنی  منجر به پرداخت جریمه های هنگفت می شود.

اما حضور در برخی مراکز مانند آزمایشگاه و انجام بعضی آزمایش ها  جزو ضروریات به شمار میرود. لذا پیش از هر جایی باید نکات ایمنی و بهداشتی پیشگیرانه در این مکان ها  رعایت شود.

از این رو آزمایشگاه پاتوبیولوژی امیرکبیر با تمرکز بر رعایت نکات ایمنی پایدار اماده خدمات رسانی به هموطنان گرامی می باشد.

لازم به ذکر است تمام سطوح و ابزارهای آزمایشگاه هر یک ساعت یک بار ضدعفونی  شده و سالن انتظار از تهویه مناسب برخوردار است. همچنین لازم به ذکر است که سلامت تمامی پرسنل امیرکبیر روزانه بررسی می شود وکادر آزمایشگاه جهت نمونه گیری از مراجعه کنندگان از دستکش یک بارمصرف و ماسک استفاده می کنند.

همچنین لازم به ذکر است که در صورت نیاز، آزمایشگاه کمافی السابق  آماده نمونه گیری در منزل نیز می باشد.

به امید پیروزی سریع بر ویروس کورونا.

 

 

کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به آزمايشگاه پاتوبيولوژي اميرکبير می باشد.
طراحی شده توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار