✍ استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی به تمامی هموطنان عزیز اکیدا توصیه می شود باید به زندگی عادی خود برگردیم لذا از انتقال ویروس اجتناب کنیم از دورهمی های کوچک و بزرگ اجتناب کنیم مراقب تو هستم ، تو هم مراقب خود و من باش مدیریت آزمایشگاه پاتوبیولوژی امیر کبیر    ✍    ✍    ✍    ✍    ✍    ✍ راههای انتقال کرونا · قندان · نذورات مانند حلوا خرما بیسکوییت و شیرینی · سیگار، قلیان، چوپوق · پول، و اسکناس سکه · خودکار ، قلم، ماس و کیبرد · دست دادن و روبوسی · استفاده از غداهای روباز عرضه شده در خیابان ها · دورهمی های خانوادگی · استفاده از وسایل نقلیه عمومی · حضور در مراکز پرجمعیت مانند مترو، اتوبوس ومساجد · حضور در بازارها ، مراکز خرید، بانک ها    ✍ پوشش 2 لایه ماسک یک لایه ماسک یک بار مصرف و روی آن ماسک پارچه ایی از %90 ابتلا به کووید 19 جلوگیری می کند !    ✍    ✍    ✍ زمانیکه دارای نشانه های سرفه و تب هستید از ارتباط نزدیک با سایرین خودداری کنید    ✍ زمانیکه دارای نشانه های سرفه و تب هستید از ارتباط نزدیک با سایرین خودداری کنید    ✍    ✍    ✍    ✍ در صورت مشاهده نشانه های تب، سرفه و خستگی درخانه بمانید و از انتقال ویروس اجتناب کنبد    ✍

نمونه گیری مدفوع 24 ساعته

 آزمایشگاه پاتوبیولوژی امیرکبیر

 

دستورالعمل  جمع آوری مدفوع 24 ساعته

برای آزمایش مدفوع  باید به مدت 7 تا  10روز  پیش از  انجام آزمایش از استفاده روغن کرچک و یا روغن های معدنی، بیسموت منیزیم، ترکیبات ضداسهال، تنقیه با باریم و مصرف آنتی بیوتیک خودداری شود.

توصیه می شود این آزمایش در سه نوبت و یک روز در میان انجام شود در صورتی که شخص به یبوست مبتلاء باشد نمونه گیری باید در فاصله زمانی 10روز انجام شود.

نمونه مدفوع باید مستقیماً در ظرفی که آزمایشگاه در اختیار فرد  قرار  داده جمع آوری شود.

نمونه مدفوع نباید با ادرار  یا آب آلوده شود زیرا ادرار می تواند برخی از انگل های مدفوع را  از  بین ببرد. بیمار باید نمونه جمع آوری شده را  خصوصاً درموارد مشکوک به اسهال خونی بلافاصله به آزمایشگاه تحویل دهد و مسئول آزمایشگاه را مطلع سازد. اگر تحویل نمونه به آزمایشگاه  حداکثر تا 30  دقیقه پس از جمع آوری  امکان پذیر نباشد، نمونه در یخچال نگهداری شود.

عدم رعایت موارد توصیه شده در نتیجه آزمایش تاثیرگذار است.

 

ادامه
66611846
66604651
بزرگراه آيت الله سعيدي ، چهار راه يافت آباد
ابتداي بلوار معلم، پلاک 3
کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به آزمايشگاه پاتوبيولوژي اميرکبير می باشد.
طراحی شده توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار