دست های خود را مرتب و هر بار به مدت 20 ثانیه بشورید. در مکان های عمومی مانند اتوبوس و مترو و مراکز خرید پر جمعیت از ماسک و دستکش استفاده کنید در صورت سرفه و عطسه جلوی بینی و دهان خود را با دستمال بگیرید و دستمال را در سطل بیندازید. در صورتی که علائم سرما خوردگی مانند سرفه و طب را احساس کردید با مراکز4030 تماس بگیرید در صورت بروز علائم آلودگی، از رفتن به محل کار و محل های عمومی اجتناب کنید.    ✍ استفاده از ماسک به تمامی هموطنان عزیز اکیدا توصیه می شود جهت شکست ویروس و اجتناب از آلودگی از ماسک استفاده کنید باید به زندگی عادی خود برگردیم لذا از انتقال ویروس اجتناب کنیم و از ماسک استفاده کنیم مراقب تو هستم ، تو هم مراقب خود و من باش مدیریت آزمایشگاه پاتوبیولوژی امیر کبیر    ✍    ✍    ✍ 1- تا جایی که می توانید در خانه بمانید 2- فاصله اجتماعی 2 متر را رعایت کنید 3- دستهایتان را مداوم بشورید 4- سرفه و عطسه خود را در آرنج، بلوز و دستمال بپوشانید 5- احساس بیمار می کنید با 4030 تماس بگیرید و جایی نروید    ✍    ✍    ✍    ✍    ✍ تلفن 4030سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد. در صورت مشاهده علایم بیماری SARS-COV2 قبل از مراجعه به پزشک با این شماره تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.این سامانه همه روزه و 24 ساعته پاسخگوی هموطنان می باشد.    ✍    ✍

میکروب شناسی

 بخش میکروبیولوژی  یا میکروب شناسی

میکروبیولوژی علمی است که به جلوگیری، تشخیص و درمان بیماری های عفونی می پردازد. علم میکروبشناسی مسئول شناسایی عوامل ایجاد کننده عفونت در بافت، خون، ادرار،مدفوع، خلط، مغز استخوان و دیگر مایعات بدن می باشد. همچنین این علم به بررسی حساسیت عامل ایجاد کننده بیماری به طیفی از داروها به خصوص آنتی بیوتیک ها می پردازد.

میکروبیولوژی در راستای شناسایی میکروب ها از روش های مختلفی استفاده می کند این روش ها عبارتند از:

روش های شمیایی، ایمونولوژیک و مولکولی، همچنین میکروب ها در زیر میکروسکوپ نوری بررسی می شوند. با رنگ آمیزی های اختصاصی  نیز نوع میکروب شناسایی می شود.

آزمایشگاه امیر کبیر با داشتن کارشناسان متبحر و انجام کنترل کیفی روزانه تحت نظر مسئول بخش میکروبشناسی، کشت میکروبی، محیط سازی، انکوباسیون و استریلیزاسیون انجام می شود.

 

 

 

ادامه
66611846
66604651
بزرگراه آيت الله سعيدي ، چهار راه يافت آباد
ابتداي بلوار معلم، پلاک 3
کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به آزمايشگاه پاتوبيولوژي اميرکبير می باشد.
طراحی شده توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار