دست های خود را مرتب و هر بار به مدت 20 ثانیه بشورید. در مکان های عمومی مانند اتوبوس و مترو و مراکز خرید پر جمعیت از ماسک و دستکش استفاده کنید در صورت سرفه و عطسه جلوی بینی و دهان خود را با دستمال بگیرید و دستمال را در سطل بیندازید. در صورتی که علائم سرما خوردگی مانند سرفه و طب را احساس کردید با مراکز4030 تماس بگیرید در صورت بروز علائم آلودگی، از رفتن به محل کار و محل های عمومی اجتناب کنید.    ✍ استفاده از ماسک به تمامی هموطنان عزیز اکیدا توصیه می شود جهت شکست ویروس و اجتناب از آلودگی از ماسک استفاده کنید باید به زندگی عادی خود برگردیم لذا از انتقال ویروس اجتناب کنیم و از ماسک استفاده کنیم مراقب تو هستم ، تو هم مراقب خود و من باش مدیریت آزمایشگاه پاتوبیولوژی امیر کبیر    ✍ آزمون های لازم جهت بررسی سلامت همه افراد در تمام سنین لازم است سلامتی خود را پایش نمایند. چکاپ های منظم پزشکی و بررسی های آزمایشگاهی درراستای حفظ سلامت الزامی است آزمایش های بررسی سلامت عبارتند از: شمارش سلول های خون والکترولیت ها بررسی قند خون: ناشتا و HbA1c بررسی چربی خون : تری گلیسرید، HDL,LDL بررسی عملکرد کبد : آلبومین، آنزیم های کبدی به خصوص GOT,GPT و بیلی روبین بررسی عملکرد غده تیروئید: TSH, T4,T3 بررسی عملکرد کلیه ها : آنالیز ادرار، کراتینین و اوره بررسی برخی بدخیمی ها: در مردان PSA و در زنان پاپ اسمیر لازم به ذکر است که همراه داشتن نتایج آزمایش های قبلی ومقایسه با نتایج بدست آمده در زمان مراجعه به پزشک بسیار مهم است.    ✍ ویتامین D3 از ویتامین های بسیار مهم و مورد نیاز انسان است و بدن در مجاورت نور خورشید آن را تولید می کند . این ویتامین در حفظ تراکم استخوان، عملکرد سیستم ایمنی، قلبی و عروقی و غدد درون ریز دخیل است. مطالعات نشان داده اند که کمبود این ویتامین می تواند پوکی استخوان، ناباروری ، ابتلا به بیماری های خود ایمن و بیماری های قلبی عروقی ، فشار خون و.......را به همراه داشته باشد . به تازگی محققان دانشگاه کویزلند استرالیا دریافتند که کمبود ویتامین D3 حتی می تواند در ابتلای افراد به بیماری اسکیتزوفرنی و اختلالات شناختی موثر باشد. در دنیا بیش از یک میلیارد نفر به کمبود ویتامین D3 مبتلا هستند و جایگزینی این ویتامین دربهبود بیماری و ارتقا سلامت الزامی است .    ✍ شماره تلفن های 190 و 4030سامانه وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی برای پاسخگویی به سئوالات مردم در خصوص ویروس کرونا 24 ساعته هر روز هفته    ✍

هماتولوژی

 

بخش هماتولوژی یا خون شناسی آزمایشگاه پاتوبیولوژی امیرکبیر با کادر متخصص و مجهز بودن به دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک و بهره گیری از  فن آوری های روز دنیا آماده خدمات رسانی به مراجعه کنندگان محترم می باشد.

در این بخش به صورت روزانه کنترل کیفی به منظور صحت و دقت آزمایشات انجام می گردد. پرسنل این بخش با شرکت در برنامه های کنترل کیفی خارجی و داخلی، در اعتبار بخشی این بخش کوشا هستند.

خون:

تقریبا  %8-7 از وزن بدن را خون تشکیل می دهد. خون مایع قرمز رنگی است که از دو بخش
سلولی و پلاسمایی تشکیل می شود . در حالت طبیعی % 55-45 از حجم کل خون را سلول های خونی (گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت ها) به خود اختصاص میدهند. این سلولها درمایعی به نام پلاسما غوطه ورهستند. حجم مایع پلاسما درافراد بالغ حدود ۵ لیتر است و پلاسما حاوی انواع پروتئین ها، فاكتورهای انعقادی، مواد قندی، چربی، املاح  مختلف وهورمون ها می باشد.

 

 در بخش هماتولوژی آزمایشگاه امیرکبیر، نمونه خون گرفته شده از مراجعین، از نظر شمارش گلبول های سفید ، گلبول های قرمز،  پلاکت ها ، افتراق سلول های مختلف،آزمایش های PTT و PT بررسی می شود. این بخش در تشخیص سرطان ها ، کم خونی و بیماریهای دیگر خونی با بکار گیری از دستگاه های تمام  اتوماتیک و بررس های  میکروسکوپیک متخصصین در کنار پزشکان متخصص نقش بزرگی ایفا می کند.

 

 

 

ادامه
66611846
66604651
بزرگراه آيت الله سعيدي ، چهار راه يافت آباد
ابتداي بلوار معلم، پلاک 3
کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به آزمايشگاه پاتوبيولوژي اميرکبير می باشد.
طراحی شده توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار