هماتولوژی

 

بخش هماتولوژی یا خون شناسی آزمایشگاه پاتوبیولوژی امیرکبیر با کادر متخصص و مجهز بودن به دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک و بهره گیری از  فن آوری های روز دنیا آماده خدمات رسانی به مراجعه کنندگان محترم می باشد.

در این بخش به صورت روزانه کنترل کیفی به منظور صحت و دقت آزمایشات انجام می گردد. پرسنل این بخش با شرکت در برنامه های کنترل کیفی خارجی و داخلی، در اعتبار بخشی این بخش کوشا هستند.

خون:

تقریبا  %8-7 از وزن بدن را خون تشکیل می دهد. خون مایع قرمز رنگی است که از دو بخش
سلولی و پلاسمایی تشکیل می شود . در حالت طبیعی % 55-45 از حجم کل خون را سلول های خونی (گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت ها) به خود اختصاص میدهند. این سلولها درمایعی به نام پلاسما غوطه ورهستند. حجم مایع پلاسما درافراد بالغ حدود ۵ لیتر است و پلاسما حاوی انواع پروتئین ها، فاكتورهای انعقادی، مواد قندی، چربی، املاح  مختلف وهورمون ها می باشد.

 

 در بخش هماتولوژی آزمایشگاه امیرکبیر، نمونه خون گرفته شده از مراجعین، از نظر شمارش گلبول های سفید ، گلبول های قرمز،  پلاکت ها ، افتراق سلول های مختلف،آزمایش های PTT و PT بررسی می شود. این بخش در تشخیص سرطان ها ، کم خونی و بیماریهای دیگر خونی با بکار گیری از دستگاه های تمام  اتوماتیک و بررس های  میکروسکوپیک متخصصین در کنار پزشکان متخصص نقش بزرگی ایفا می کند.

 

 

 

ادامه
66611846
66604651
بزرگراه آيت الله سعيدي ، چهار راه يافت آباد
ابتداي بلوار معلم، پلاک 3

 جهت جلو گیری از ابتلا به عفونت کرونا موارد زیر را رعایت کنید

 دست های خود را  مرتب  و هر بار به مدت 30 ثانیه بشورید

در مکان های عمومی مانند اتوبوس و مترو و مراکز خرید پر جمعیت از ماسک  و دستکش یک بار مصرف استفاده کنید

در صورت سرفه و عطسه جلوی بینی و دهان خود را با دستمال بگیرید و دستمال را در سطل بیندازید.

در صورتی که علائم سرما خوردگی مانند سرفه و طب را احساس کردید  در منزل بمانید و در صورت ادامه علائم به مراکز بهداشتی مراجعه کنید

در صورت بروز علائم آلودگی از رفتن به محل کار و محل های عمومی خودداری کنید.

کلیه حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به آزمايشگاه پاتوبيولوژي اميرکبير می باشد.
طراحی شده توسط شرکت پیوند طب و نرم افزار